Sinop Belediye Başkanı Ergül:

Sinop Belediye Başkanı Ergül:
Sinop Belediye Başkanı Ergül:
- "Bilinçsizce atılan ıslak mendil ve suda erimesi mümkün olmayan çeşitli atıklar, kanalizasyon sistemine büyük zarar vermektedir"

SİNOP (AA) - Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, bilinçsizce atılan ıslak mendil ve suda erimesi mümkün olmayan çeşitli atıkların kanalizasyon sistemine büyük zarar verdiğini bildirdi.

Ergül, yaptığı açıklamada, ıslak mendillerin çoğunun suda erimeyen özellikte olduğunu ve kanalizasyon sistemini tıkayarak arızalarla birlikte ciddi sorunlar yarattığını söyledi.

Kanalizasyon arızalarında yaşanan sorunların evlere yansıyarak birçok vatandaşı mağdur ettiğini dile getiren Ergül, şunları kaydetti:

"Uzun süredir yaptığımız çalışmalar neticesinde kanalizasyon sisteminde kayıtlara geçen birçok arızanın nedeninin evsel atıklarda kullanılan ıslak mendiller ve bu vasıftaki atıklar olduğunu gördük. Bu atıklar ve mendiller, suda erimeyerek tıkanıklıklara neden olurken atık ve pompaj sistemine zarar vererek maliyeti yüksek arızalar yaratmaktadır. Dolayısıyla su ve kanalizasyon ekiplerimizin müdahale ettiği arızalar esnasında birçok apartman sakinine ve yöneticilerine, mahalle sakinlerine gerekli bilgilendirmeler ve ikazlar yapılmaktadır. Eminim ki vatandaşlarımız bu konuya gereken hassasiyeti gösterecektir."


    ETİKETLER:

    Belediye

    ,

    müdahale