Sinop Belediyesinden çöp uyarısı

Sinop Belediyesinden çöp uyarısı
Sinop Belediyesinden çöp uyarısı
SİNOP (AA) - Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, "Geri dönüşümü mümkün olan çöplerin doğru çöp kutularına atılması konusunda vatandaşlarımızdan...

SİNOP (AA) - Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, "Geri dönüşümü mümkün olan çöplerin doğru çöp kutularına atılması konusunda vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz" dedi. 

Ergül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin değişik noktalarına yerleştirdikleri çok amaçlı çöp kovalarına bazı vatandaşlar tarafından geri dönüşü mümkün olmayan çöplerin atıldığını söyledi. 

 Pil, karton, pet şişe gibi çöplerin atılması gereken kutulara evsel atıkların da konulduğunu vurgulayan Ergül, şöyle konuştu:

"Vatandaşlarımız atık yağ, pil, cam, karton, pet şişe gibi maddeleri şehrin muhtelif yerlerindeki çöp kutularına atabilirler. Ayrıca  belediyemiz halkla ilişkiler birimiyle irtibata geçilmesi halinde evlerden ekiplerimiz çöpleri bizzat alıyorlar. Vatandaşlarımız belediyemizle bu konuda ortaklaşa hareket ederek bize yardımcı olsunlar. Çünkü artık bunlar çöp değil, geri dönüşüm maddeleri. Hepsinin bir ekonomik değeri var. Vatandaşlarımızı duyarlılığa davet ediyoruz."