Sinop Devlet Hastanesine acil servis kurulması için balonlu kampanya

Sinop Devlet Hastanesine acil servis kurulması için balonlu kampanya
Sinop Devlet Hastanesine acil servis kurulması için balonlu kampanya
SİNOP (AA) - Sinop Devlet Hastanesine çocuk acil  servisi kurulması için yaklaşık 3 yıldır imza kampanyasını sürdüren Uğur Demirtaş, Bülent Ecevit...

SİNOP (AA) - Sinop Devlet Hastanesine çocuk acil  servisi kurulması için yaklaşık 3 yıldır imza kampanyasını sürdüren Uğur Demirtaş, Bülent Ecevit Caddesi İskele Meydanı'nda kurduğu stantta bu kez küçük çocuklara ve velilere üzerinde 'Çocuk Acili İstiyoruz' yazılı bin 500 balon dağıtarak destek istedi.

Kurduğu stantta çocuklara balon dağıtan Uğur Demirtaş, AA muhabirine, 13 yaşındaki çocuğunun epilepsi, 9 yaşındaki çocuğunun ise astım hastası olması nedeniyle sık sık hastaneye gitmek zorunda kaldığını anlattı.

Vatandaşlardan kampanyaya destek isteyen Demirtaş, "Vatandaşlarımızın bu konuda bilinçlenmesi ve duyarlı olmasını istiyoruz. Bu konuyla ilgili gerekli mercilerin, gerekli kişilerin, Sayın Valimizin, Sağlık İl Müdürlüğümüzün, Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın ve bu işe sebep olacak herkesin bu konuda duyarlı olmasını, destek vermesini istiyorum. Burada çocuklara ve velilere balon dağıtarak konuya dikkat çekmek istedim. En azından aileler bilinçlensin. Çocuklarıyla ilgili sağlık sorunları yaşadıklarında sessiz kalmasınlar" dedi.

Sinop'ta çocuk acil servisinin bulunmaması nedeniyle Samsun 'a gitmekten mağdur olduklarını vurgulayan Demirtaş, "Çocuk havale geçiriyor, karnı ağrıyor, çocukta sıkıntı oluyor ve hep Samsun'a gitmek zorunda kalıyoruz. Sinop acilde çocuk doktoru olmadıktan sonra biz nasıl, neyle, hangi imkanlarla 160 kilometrelik yola gideceğiz. Artık bu konuda gereğinin yapılmasını istiyoruz. Bu iş çözülmediği müddetçe konuyu miting alanlarına taşıyacağım" diye konuştu.

Uğur Demirtaş'ın başlattığı "Çocuk Acili İstiyoruz" kampanyasına Sinoplu vatandaşlar ve çocuklar ilgi gösterdi.  


  ETİKETLER:

  SAMSUN

  ,

  Bülent Ecevit

  ,

  Balon

  ,

  Çocuk

  ,

  ,

  miting

  ,

  havale