Sinop Emniyet Müdürlüğünün çalışmaları

Sinop Emniyet Müdürlüğünün çalışmaları
Sinop Emniyet Müdürlüğünün çalışmaları
SİNOP (AA) - Sinop Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Emniyet Müdürlüğü olarak vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamanın en temel görevleri olduğunu...

SİNOP (AA) - Sinop Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Emniyet Müdürlüğü olarak vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamanın en temel görevleri olduğunu söyledi.

Biner, yaptığı açıklamada, Emniyet Müdürlüğü merkez ve ilçelerde görevli 822 personel bulunduğunu belirtti.

Yıl içerisinde 54 kurs ve hizmet içi eğitim faaliyeti düzenlendiğini ifade eden Biner, eğitimlerin genel olarak mevzuatlar, bilgi teknolojileri, toplumsal olaylara müdahale, çeşitli asayişe müessir suçların önlenmesi ve suç soruşturmaları, halkla ilişkiler, afet bilinci, aile eğitim programları, motivasyon, sağlık ve polis etik kurallarını içerdiğini söyledi.

Eğitimlerin konularında uzman, kurum içi ve kurum dışı olmak üzere 34 eğitici tarafından interaktif veya yüz yüze verildiğini kaydeden Biner, "Personelimize yönelik bu tür eğitimlerimiz 2015 yılında da devam edecek. Polis olarak halkımızın huzur ve güvenliğinin tesis edilmesi amacıyla çalışmalarımız kararlılıkla devam edilecek" dedi.