Sinop gemi modelleri Avrupa fuarında

Sinop gemi modelleri Avrupa fuarında
Sinop gemi modelleri Avrupa fuarında
SİNOP (AA) - Sinop'ta yapılan kotralar üçüncü kez Avrupa fuarlarında sergilenecek.Sinop'ta kotra üretimi yapan Doğan Ülgen, Almanya'nın Düsseldorf...

SİNOP (AA) - Sinop'ta yapılan kotralar üçüncü kez Avrupa fuarlarında sergilenecek.

Sinop'ta kotra üretimi yapan Doğan Ülgen,  Almanya 'nın Düsseldorf kentinde 17 - 25 Ocak tarihleri arasında yapılacak Düsseldorf Boot Show'a katılarak Sinop'u temsil edeceklerini söyledi.

Ülgen, "2013 yılında bir ilki gerçekleştirip dünyanın en prestijli fuarlarından biri olarak kabul edilen Düsseldorf Boat Show'a katılmış hem kentimizi tanıtmış hem de el işçiliği ile ürettiğimiz tekne modellerimizi Avrupa'ya tanıtma fırsatını bulmuştuk. İlk defa Avrupa'da böyle nitelikli bir fuarda ilimizi tanıtmak, ülkemiz standında yer almaktan mutlu olmuştuk" dedi.

İki yıldır gösterdikleri  performans ve standa kattıkları renkten ötürü bu yıl da Frankfurt Kültür Ateşeliği tarafından ülke standında yer almaları konusunda davet aldıklarını belirten Ülgen, "Bu yıl edindiğimiz tecrübeler sonrası daha güzel sonuçlar alabilmemiz adına yine özel ürünler hazırladık. Daha çok yöresel tekne modellerimizle katılıyoruz. Promosyon amaçlı minik tekneler yaptık ayrıca kültür müdürlüğü ve belediyeden aldığımız broşürlarle de kentimizi tanıtmaya gayret edeceğiz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  Show

  ,

  Avrupa

  ,

  Promosyon

  ,

  ülke

  ,

  kültür