Sinop Ticaret ve Sanayi Odasına akademik danışman atandı

Sinop Ticaret ve Sanayi Odasına akademik danışman atandı
Sinop Ticaret ve Sanayi Odasına akademik danışman atandı
SİNOP (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince başlatılan çalışma kapsamında Sinop Ticaret ve Sanayi Odası ile Boyabat Ticaret Odası'na akademik...

SİNOP (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince başlatılan çalışma kapsamında Sinop Ticaret ve Sanayi Odası ile Boyabat Ticaret Odası'na akademik danışmanlık görevini yürütmek üzere Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Karayücel atandı.

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol Derici yaptığı açıklamada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB),  hem yerel kalkınmaya katkı hem de üniversite ile dünyası işbirliğini geliştirmek amacıyla başlattığı 81 ile 81 akademik danışman projesinin Sinop'ta da hayata geçirildiğini söyledi.

Bu proje ile Türkiye'de 81 il ve 160 ilçedeki oda ve borsaların yerelde veri ve bilgi üreterek şehir ve bölge stratejisi oluşturma kapasitelerinin geliştirilmesinin hedeflendiğini belirten Derici, "Akademik danışmanlık hizmeti verecek akademisyenlerin, başta oda ve borsalar olmak üzere illerin ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlamaları öngörülmektedir" dedi.