Sinop Üniversitesi Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Sinop Üniversitesi Değerlendirme Toplantısı yapıldı
Sinop Üniversitesi Değerlendirme Toplantısı yapıldı
SİNOP (AA) - Sinop Üniversitesi Rektörlüğünce değerlendirme toplantısı düzenlendi. Bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan...

SİNOP (AA) - Sinop Üniversitesi Rektörlüğünce değerlendirme toplantısı düzenlendi. 

Bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Rektör Prof. Dr. Recep Bircan, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Göreve geldiği günden bu yana üniversitenin kurumsallaşmasına ve bilimsel yönden gelişmesine katkı verdiğini ifade eden Bircan, şunları söyledi:

"Üniversitemiz 2007 yılında, Türkiye 'nin doğal, tarihi ve kültürel varlıklarıyla adeta kuzeyinde parlayan yıldızı konumunda olan Sinop'ta kurulmuştur. Asli vazifesi olan eğitim , öğretim ve araştırma faaliyetlerini 6 fakülte, 5 meslek yüksekokulu ve 4 araştırma uygulama merkezinden oluşmuş birimlerinde 409 akademik, 288 idari personel ve 5 bin 859 öğrencisi ile sürdürmektedir."

Söz konusu faaliyetler çerçevesinde, bilimsel araştırma ve toplum hizmetleri etkinliklerini evrensel standartlarda yürüterek ulusumuzun ve insanlığın sosyal , kültürel, ekonomik, bilimsel ve teknolojik gelişimi için bilgiye ulaşmayı, bilgi üretmeyi ve uygulamayı ve bu bilgilerle donatılmış bireyler yetiştirmeyi amaç edindiğini belirten Bircan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan URAP 2014 yılında 27 Devlet üniversitesinde Akademik performansa göre yaptığı değerlendirmede Sinop Üniversitesinin ikinci sırada yer aldığını kaydederek, "Üniversitemiz, ülkeye hizmet edecek insanlar yetiştirilmeye devam edilecektir" dedi.