Sinop Üniversitesinde rektörlük seçimi

Sinop Üniversitesinde rektörlük seçimi
Sinop Üniversitesinde rektörlük seçimi
SİNOP (AA) - Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan önümüzdeki rektörlük seçiminde tekrar aday olduğunu açıkladı.Sinop Üniversitesi Ahmet...

SİNOP (AA) - Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan önümüzdeki rektörlük seçiminde tekrar aday olduğunu açıkladı.

Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nde gerçekleşen basın toplantısına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temel Bayrak, Boyabat İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süreyya Yıldırım, Eğitim  Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Karakaya, Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Samsun ve üniversite personeli katıldı.

" Bugün burada hem seçim takvimini sizlerle paylaşacağız, hem de seçim dönemi ile ilgili bazı temennilerde bulunacağız" diyerek sözlerine başlayan Rektör Prof. Dr. Recep Bircan, şunları dile getirdi:

"Bugüne kadar Sinop Üniversitesi'ne rektör adayı olduğunu kamuoyuna açıklayan arkadaşlarımız sizler tarafından bilinmektedir. Şimdi onlarla birlikte inşallah hayırlı sonuçlar doğuracağına inandığımız bir yarışın içine girmiş bulunmaktayız. Bu yarışın öncelikle üniversitemiz ve ilimiz için güzelliklere vesile olmasını diliyoruz."

Seçim dönemi ile ilgili çalışmaların, gerginlik ve kırıcılıktan uzak, huzurlu bir ortamda yürütülmesini temenni ettiğini vurgulayan Bircan, üniversitenin akademik kadro, öğrenci sayısı ve fiziki şartlar bakımından geldiği nokta hakkında bilgi vererek, "Ben ve çalışma arkadaşlarım hep beraber başardık ancak daha gidecek çok yolumuz var. Örneğin büyük bir kararlılıkla başlattığımız Kuzey Kampüs Projesini çok hızlı bir şekilde tamamlamak istiyoruz. Yine, tamamlandığında hem Sinop'un hem de üniversitemizin çehresini tamamen değiştirecek olan içinde 5 fakülte, 2 yüksekokul, 1 ilkokul, 1 ortaokul ve çok sayıda sosyal donatıya sahip olacak Güney Kampüs Projesini hayata geçirmek istiyoruz" diye konuştu.