Sinop Üniversitesinde yeni kampüs alanı kurulması çalışmaları

Sinop Üniversitesinde yeni kampüs alanı kurulması çalışmaları
Sinop Üniversitesinde yeni kampüs alanı kurulması çalışmaları
SİNOP (AA) -Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, "Yeni kampüs öğrencilerin, sosyal olanakları ve modern fiziki altyapısı ile güçlü bir...

SİNOP (AA) -Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, "Yeni kampüs öğrencilerin, sosyal olanakları ve modern fiziki altyapısı ile güçlü bir ortamda eğitim görmelerine imkan sağlayacak" dedi.

Rektör Dalgın, Osmaniye köyü mevkisinde kurulması planlanan yeni kampüs alanında incelemelerde bulundu.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Rektör Dalgın, 8 bin öğrenci sayısına ulaşan Sinop Üniversitesinin yeni projeleri hayata geçirmeye devam ettiğini söyledi. 

Yeni kampüs alanının söz konusu projelerden biri olduğuna işaret eden Dalgın, çalışmalara ilişkin şu bilgileri verdi:

 "Sinop Üniversitesi yeni kampüs alanında İlahiyat, Fen Edebiyat, Mühendislik ve Mimarlık, Eğitim, Güzel Sanatlar, Spor Bilimleri fakülteleri ile, Sağlık Yüksekokulu, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Merkez Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri MYO, Rektörlük, Atletizm Pisti, Tribünü, Kongre ve Kültür Merkezi, Kampüs Cami, kütüphane, öğrenci yaşam merkezi ve idari birimler binaları yer alacak." 

Dalgın, çalışmalar kapsamında ilk etapta İlahiyat Fakültesi, Merkez Yüksekokulu ve Uluslararası Olimpik Atletizm Pisti inşaatlarına başlandığını kaydetti.