Sinop Üniversitesine 350 kişilik pedagojik formasyon kontenjanı

Sinop Üniversitesine 350 kişilik pedagojik formasyon kontenjanı
Sinop Üniversitesine 350 kişilik pedagojik formasyon kontenjanı
SİNOP (AA) - Sinop Üniversitesine pedagojik formasyon sertifika eğitimi için 350 kişilik kontenjan verildiği bildirildi. Üniversiteden yapılan yazılı...

SİNOP (AA) - Sinop Üniversitesine pedagojik formasyon sertifika eğitimi için 350 kişilik kontenjan verildiği bildirildi. 

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, yeni akademik yılda Güzel Sanatlar Fakültesi ve Spor Bilimleri Fakültesine ilk defa öğrenci alımı yapılacağı belirtildi. 

Yükseköğretim Kurulu tarafından Sinop Üniversitesine pedagojik formasyon sertifika eğitimi için 350 kişilik kontenjan verildiği anlatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Formasyon eğitiminden 2015-2016 akademik yılı itibarıyla mezuniyet aşamasında olan öğrenciler ile mezunlar yaralanabilecek. Başvurular 19-27 Aralık tarihlerinde eğitim fakültesi öğrenci işlerine yapılacak. 350 kişilik kontenjanın yüzde 75'i Sinop Üniversitesi öğrencilerine, yüzde 25'i dışarıdan başvuru yapacak öğrencilere ayrıldı. Yüzde 25'lik kontenjanın yarısı da Sinop'ta ikamet eden adaylara, diğer yarısı ise farklı illerden başvuracak adaylara ayrılmıştır."

Açıklamada, barınma sorununa kalıcı çözüm getirmek için üniversiteye ait 29 dönümlük arazinin Kredi Yurtlar Kurumuna devri için çalışma yapıldığı, bu alana 2 bin 500 kişilik öğrenci yurdu inşa edileceği kaydedildi.