Sinop Valisi Köşger:

Sinop Valisi Köşger:
Sinop Valisi Köşger:
- "Dünya Gazetesi tarafından yapılan çalışma sonrasında oluşturulan 81 il karnesinde ilimiz kişi başına düşen kamu yatırımlarında Türkiye genelinde 3. sırada yer almıştır"

SİNOP (AA) - Vali Yavuz Selim Köşger, " Dünya Gazetesi tarafından yapılan çalışma sonrasında oluşturulan 81 il karnesinde ilimiz kişi başına düşen kamu yatırımlarında Türkiye genelinde 3. sırada yer almıştır" dedi.

Vali Köşger, yaptığı açıklamada, Sinop'ta son yıllarda çok büyük kamu yatırımlarının gerçekleştirildiğini söyledi.

Dünya Gazetesi tarafından 81 ilin ekonomik ve sosyal göstergeleri esas alınarak Türkiye'nin iller itibariyle sosyal - ekonomik gelişmişlik düzeyi ile kişisel memnuniyetini yansıtan ölçümlemelerini endeksler üzerinden ortaya koyan 81 ilin karnesine göre Sinop'un, sosyal gelişmişlik endeksi ve kişisel mutluluk - memnuniyet endeksi puanlarının Türkiye ortalaması üstünde yer aldığına işaret eden Köşger, şunları kaydetti:

"Yapılan değerlendirmelere göre 81 il karnesinde Sinop, kişi başına düşen kamu yatırımlarında Türkiye genelinde 3. sırada yer alırken, mutluluk düzeyi en yüksek il olarak dikkat çekti. Sinop'ta son yıllarda çok büyük kamu yatırımları gerçekleştirilmiştir. Öncelikli olarak ulaşım sektöründe olmak üzere bir çok önemli  yatırımlar bitirilerek halkımızın hizmetine sunulmuştur. Dünya Gazetesi tarafından yapılan çalışma sonrasında oluşturulan 81 il karnesinde de ilimiz kişi başına düşen kamu yatırımlarında Türkiye genelinde 3. sırada yer almıştır. İlimizin bu sıralamada yer almasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Türkiye'nin en mutlu ili olmanın mutluluğunu yaşadıklarını da ifade eden Köşger, "Bilindiği üzere 2013 yılında TÜİK tarafından yapılan araştırma sonrasında ilimiz Türkiye'nin en mutlu insanlarının yaşadığı il olarak belirlenmişti. Dünya gazetesinin 2014 yılında yaptığı çalışma sonucunda da görülmektedir ki yine ilimiz mutluluk düzeyi en yüksek il olarak dikkat çekmektedir" diye belirtti.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  TÜİK

  ,

  Kamu

  ,

  Ulaşım

  ,

  sosyal