Sinop'ta AK Parti'nin halk toplantısında havaya ateş açılması

Sinop'ta AK Parti'nin halk toplantısında havaya ateş açılması
Sinop'ta AK Parti'nin halk toplantısında havaya ateş açılması
- Maviş: "Sinop'un bütününü yaralayan bir hadiseyle karşılaşmış olsak da umudumuz, kararlılığımız ve azmimiz hiçbir şekilde eksilmeden devam ediyor"

SİNOP (AA) - AK Parti Sinop Milletvekili adayı Nazım Maviş, partililerle düzenlediği halk toplantısında havaya ateş açılmasının ardından "geçmiş olsun" dileklerini kabul etti.

Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranaz Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilen ziyarete, AK Parti İl Başkanı Ali Çöpçü, Merkez İlçe Başkanı Fatih Özçelik, parti teşkilatı ile Maviş'in yakınları katıldı.

Misafirler adına konuşan Mustafa Şen, "Bizler başta İstanbul , Ankara , Samsun gibi illerde yaşayan arkadaşlarız. Değişik zamanlarda gelip gittiğimiz ve her defasında çok beğendiğimiz ülkemizin bu güzel ili Sinop'a, bugün AK Parti Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş'in dostları olarak geldik. Maksadımız, çok sevdiğimiz değerli arkadaşımız Nazım Maviş beye destek olmaktır" dedi.

Önceki gün gerçekleşen silahlı saldırıdan dolayı üzüntülülerini dile getiren Şen, "Adayımız Nazım Maviş, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü, Merkez İlçe Başkanı Fatih Özçelik başta olmak üzere saldırı anında orada bulunan herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Saldırıda herhangi bir yaralanma olmaması teselli kaynağımız oldu. Rabbimiz, huzuru bozacak her türlü olaydan Sinopluları ve ülkemizi korusun" diye konuştu.

Milletvekili adayı Maviş ise arkadaşlarının verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, "İnsanın hayatta herşeyi olabilir ama Türkiye 'nin her bir yanından gelecek bu kadar dostu bulabilmek bir milletvekili olabilmekten çok daha kıymetli. Sinop'un bütününü yaralayan bir hadiseyle karşılaşmış olsak da umudumuz, kararlılığımız ve azmimiz hiçbir şekilde eksilmeden devam ediyor" dedi.

Sinop'ta seçim çalışması yürüten AK Parti Milletvekili adayı Nazım Maviş ve teşkilat üyeleri, önceki akşam saatlerinde TOKİ Konutları'nda halk toplantısı yaptıkları sırada Güray C, havaya ateş edip uzaklaşmıştı. Gözaltına alınan zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.