Sinop'ta çocuklar için stant açtılar

Sinop'ta çocuklar için stant açtılar
Sinop'ta çocuklar için stant açtılar
SİNOP (AA) - Sinop Diyojen Rotary Kulübü, Karakum Nisi Göleti mevkisinde geliri okul öncesi çocukların göz taraması ve çocuk felci (Polio) aşısı...

SİNOP (AA) - Sinop Diyojen Rotary Kulübü, Karakum Nisi Göleti mevkisinde geliri okul öncesi çocukların göz taraması ve çocuk felci (Polio) aşısı kampanyalarında kullanmak üzere yiyecek satış standı kurdu.

Sinop Diyojen Rotary Kulübü Dönem Başkanı Ahmet Çobanoğlu, yönetimi her yıl değişen ve tamamen toplum yararına projeler yapmak üzere çalışmalar yürüten kulübün 1980'li yıllardan bu yana dünyada çocuk felcini yok etmek için çalıştıklarını ve bunu da kısa sürede başaracaklarını söyledi.

Dünyada sadece Pakistan, Afganistan ve Nijerya'da kalan hastalığın, yakın geçmişte Suriye 'den Türkiye 'ye doğru gelen göç sırasında yaşanan zor koşullardan dolayı tekrar Türkiye sınırlarına dayandığını belirten Çobanoğlu, şunları dile getirdi:

"Türkiye Rotary'si olarak bu aşı kampanyasına devam ediyoruz. Ayrıca bu dönem üzerinde durduğumuz diğer konulardan biri ise okul öncesi çocukların göz taraması, sevgi evlerindeki çocuklarımıza destek vermek, meme kanseri için kadınlara yönelik erken tanı eğitimleri ve gençlik hizmetleri olacaktır. Birlikten kuvvet doğar diyerek yola çıkan rotaryanlar olarak şehrimizdeki diğer STK'larla işbirliği yapmak istiyoruz. Sinopluları sivil toplum kuruluşlarında görev almaya ve gönüllü olarak çalışmaya davet ediyoruz."