Sinop'ta Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği yeni hizmet binası açıldı

Sinop'ta Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği yeni hizmet binası açıldı
Sinop'ta Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği yeni hizmet binası açıldı
SİNOP (AA) - Sinop Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı.  Kaleyazısı Mahallesi'ndeki açılışta konuşan...

SİNOP (AA) - Sinop Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı. 

 Kaleyazısı Mahallesi'ndeki açılışta konuşan Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, birlik ve kooperatiflerin Türkiye 'de hayvancılığın gelişmesine önemli katkılar sunduğunu söyledi. 

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nin yeni hizmet binasının hayırlı olması dileğinde bulunan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Birliklerimizin ve kooperatiflerimizin çalışmaları ülkemizde tarımın hayvancılığın gelişmesi bakımından son derece büyük öneme sahip. Kooperatifler kanalıyla çiftçilerimizin örgütlenmesi hem destek alma bakımından hem de tarım hayvancılığın geliştirilmesi bakımından son derece önemli. Esas üreticilerin kendi işine sahip çıkmaları hem kendi menfaatleri hem de bölgemizin ve ülkemizin hayvancılığının gelişmesi bakımından son derece önem taşıyor. Bu hizmet binasının üyelere ve ilimize hayırlı olmasını temenni ederim." 

 Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Eğlenceoğlu ise yeni hizmet binasıyla birlikte çok sayıda yeni projeye imza atacaklarını kaydetti. 

Açılışa  CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Asak ile birlik üyeleri katıldı.