Sinop'ta "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri

Sinop'ta "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri
Sinop'ta "Dünya Çevre Günü" etkinlikleri
SİNOP (AA) - Sinop Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce "5 Haziran Dünya Çevre Günü" dolayısıyla tören düzenlendi.Valilik Atatürk Anıtı önündeki...

SİNOP (AA) - Sinop Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce "5 Haziran Dünya Çevre Günü" dolayısıyla tören düzenlendi.

Valilik Atatürk Anıtı önündeki törene, Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, Belediye Başkanı Baki Ergül, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt, vali yardımcıları, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Anıta çelenk sunumunun ardından konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt, gelişmekte olan Türkiye 'de, sanayileşmeye ve kentleşmeye paralel olarak çeşitli çevre sorunlarının baş gösterdiğini ve bu sorunların giderek karmaşıklaştığını belirterek, "Sonuçları direkt olarak canlı yaşamını etkileyen, maliyeti çok yüksek olan çevre kirlenmesi sadece devletlerin değil, tek tek hepimizin üzerinde düşünmemiz gerek hayati bir sorundur. Çevre sorunlarına çözüm ararken beşikten mezara kadar sürekli dengeli, ruh ve beden temizliğini beraber ve ayrılmaz mütalaa eden fikri yaklaşımlar göz önünde bulundurulmalıdır. Tarih kültür, inanç, örf ve adetlerimiz çevre politikalarının hayata geçirilmesi noktasında bize yol gösterecek zengin bir kaynaktır" dedi.

Konuşmaların ardından 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.