Sinop'ta fırtına uyarısı

Sinop'ta fırtına uyarısı
Sinop'ta fırtına uyarısı
SİNOP (AA) - Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğünün Sinop'ta kuvvetli fırtına uyarısında bulunduğu bildirildi.Sinop Valiliğinden yapılan yazılı...

SİNOP (AA) - Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğünün Sinop'ta kuvvetli fırtına uyarısında bulunduğu bildirildi.

Sinop Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Samsun 10. Bölge Müdürlüğünün Sinop için fırtına uyarısında bulunduğu, gerekli tedbirlerin alınması gerektiği belirtildi.

Açıklamada, meteorolojinin şu ifadelerine yer verildi:

"Bölgemizde, daha önceden  beklemiş olduğumuz serin ve yağışlı hava etkisini sürdürmektedir. Yaptığımız son değerlendirmelere göre serin ve yağışlı hava sisteminin bölgemizi aralıklarla  perşembe günü akşam saatlerine kadar etkilemeye devam edeceği tahmin edilmektedir. Yağışlarla birlikte rüzgarın da perşembe günü öğle saatlerine kadar, Sinop - Ordu arası sahil kesiminde Batı ve Kuzeybatıdan yer yer 40-60 Km/saat hızla esmesi beklenmektedir. Önümüzdeki günlerde görülmesi beklenen yer yer çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar nedeniyle tedbirli olunması, lokal olarak dar alanlarda meydana gelmesi muhtemel kısa süreli etkili yağış anında oluşabilecek, heyelan, ani sel, lokal su baskını, yıldırım ve  kuvvetli rüzgarın neden olabileceği olumsuzluklara karşı (kara ve deniz trafiğinde aksamalar)  vatandaşlarımızın ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir."