Sinop'ta HEM yıl sonu sergisi açıldı

Sinop'ta HEM yıl sonu sergisi açıldı
Sinop'ta HEM yıl sonu sergisi açıldı
SİNOP (AA) - Sinop Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen yıl sonu sergisi açıldı.Halk Eğitimi Merkezi salonunda...

SİNOP (AA) - Sinop Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen yıl sonu sergisi açıldı.

Halk Eğitimi Merkezi salonunda düzenlenen serginin açılışana Vali Yasemin Özata Çetinkaya, İl Jandarma  ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Kutlu Tekin Baş ve davetliler katıldı.

Vali Çetinkaya, yaptığı açıklamada, "İnsana yapılan yatırım yatırımların en değerlisidir ve insana yapılan en önemli yatırım da eğitimdir.  Buradan hareketle devletimizin bu konuya göstermiş olduğu hassasiyetin siz değerli kursiyerlerimizin yaklaşımı, bu denli özenli olması ve bu boyutlara ulaşması bizleri de çok mutlu ediyor, çünkü biz bu imkanları ne kadar sağlarsak, kursları ne kadar açarsak açalım eğer sizlerin bu kurslara katılımı olmazsa bu kursların hiçbir anlamı olmaz. Ben sizlere bu kurslara katıldığınız için teşekkür ediyorum" dedi.

Programda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde bulunan ana sınıfı öğrencilerinin hazırladıkları gösterilerin ardından kursiyerlere verilen başarı belgeleri sonrasında protokol üyeleri serginin açılış kurdelesini kesti.

  Programın sonunda Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri tarafından sergilenen ürünlerin stantlarını tek tek gezen Vali Çetinkaya, kursiyerlerle sohbet ederek, yaptıkları ürünler hakkında bilgi aldı.