Sinop'ta huzur toplantısı yapıldı

Sinop'ta huzur toplantısı yapıldı
Sinop'ta huzur toplantısı yapıldı
SİNOP (AA) - Sinop İl Emniyet Müdürlüğü tarafından huzur toplantısı yapıldı.Polisevi salonunda yapılan toplantıya Sinop İl Emniyet Müdürü Yusuf...

SİNOP (AA) - Sinop İl Emniyet Müdürlüğü tarafından huzur toplantısı yapıldı.

Polisevi salonunda yapılan toplantıya Sinop İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, müdür yardımcıları, şube müdürleri, YEDAŞ,   Belediye temsilcileri ve il merkez mahalle ve köy muhtarları katıldı.

İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, toplantıda yaptığı konuşmada, genel güvenlik hizmetleri ve suçla mücadelenin sadece polis hizmetleri ekseninde değil, çok yönlü, bütüncül bir şekilde yürütülmesi ve suçla mücadelenin etkin kılınmasının kentte yaşayan tüm vatandaşların güvenlik hizmetlerine en etkin şekilde katılımı ve desteği ile mümkün olacağını söyledi.

Biner, halkın huzur ve güvenliği ile ilgili İl Emniyet Müdürlüğü olarak alınan tedbirleri, yapılan ve işlemleri sıralayarak yapılan toplantılarda özellikle merkez mahalle ve merkez köy muhtarlarının bölgelerinde meydana gelen olayları anında polise haber ve bilgi vermesi, kontör ve diğer dolandırıcılık olaylarına karşı duyarlı olunması, çeşitli etkinliklerle yüksek sesle müzik, klakson gibi seslerle çevre rahatsız edilmemesi, metruk binalar konusunda ilgili kurumların bilgilendirilmesi, umuma açık yerlerde ve kapalı alanlarda sigara içilmemesi, büfeler tarafından çocuklara alkol ve sigara satışının yasak olduğunun tekrar hatırlatılması gibi hususlar ile trafik yönünden alınan tedbirler konusunda duyarlılık gösterilmesini istedi.

Toplantı sonunda mahalle ve köy muhtarları, bölgelerindeki konularla ilgili olarak taleplerini emniyet yetkilileri, belediye ve YEDAŞ temsilcilerine iletti.