Sinop'ta İl İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı

Sinop'ta İl İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı
Sinop'ta İl İdare Şube Başkanları Toplantısı yapıldı
SİNOP (AA) - İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, Vali Yasemin Özata Çetinkaya başkanlığında yapıldı. Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen...

SİNOP (AA) - İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, Vali Yasemin Özata Çetinkaya başkanlığında yapıldı. 

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Çetinkaya, genel idarenin işleyişi, kamu hizmetlerinin vatandaşa ulaşımı,  kamu kurumlarının düzenli bir şekilde hizmetlerini yerine getirmesiyle ilgili zaman zaman toplantılar yaptıklarını söyledi. 

  Kamudan hizmet alan vatandaşları müşteri olarak görüp müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar yapmaları gerektiğini anlatan Çetinkaya, şöyle konuştu:

"Kamu, vatandaş ilişkilerinin en iyi şekilde yürütülmesi anlamında vazgeçilmez bir konudur. İnsani değerleri ön planda tutarak karşımızdaki her kişinin değerli olduğunun bilincinde olarak onlara hizmet vermeliyiz. Bizlere verilen kaynakları en iyi ve en verimli şekliyle kullanılması yönünde hassas olmalıyız. Bu bize hem vicdani rahatlık sağlayacak hem de vatandaş memnuniyeti anlamında elimizi güçlendirecektir." 

 Vali Çetinkaya, proje odaklı çalışma konusunda şube müdürlerine uyarıda bulunarak, "Biliyorsunuz AB'ye uyum süreci içerisinde katılım öncesi mali ortaklık kapsamında hibe alabileceğiniz bir sürü proje çağrısı var. Bunlar zaman zaman hibe çağrıları ile başvuruya açılıyor. Her kurumun kendi hizmet alanı ile ilgili farklılık yaratmak, kendi imkanları ile genel bütçe kaynakları ile çözemeyeceği sorunların çözümünde kendisine bir bütçe oluşturabilmek için bu çağrıları takip etmesi ve proje hazırlamasında fayda var" diye konuştu.