Sinop'ta iyilik standı

Sinop'ta iyilik standı
Sinop'ta iyilik standı
SİNOP (AA) - Türkiye Diyanet Vakfı, vatandaşların zekat ve fitrelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için yurt genelinde olduğu gibi Sinop'ta da...

SİNOP (AA) - Türkiye Diyanet Vakfı, vatandaşların zekat ve fitrelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için yurt genelinde olduğu gibi Sinop'ta da stant açtı.

Sakarya Caddesi Valilik Meydanı'nda Aile ve Dini Rehberlik Bürosu önünde açılan stantta, vatandaşlara fitre ve zekat konusunda afiş ve kitapçıklar veriliyor aynı zamanda isteyen vatandaşlardan makbuz karşılığında fitre ve zekat bağışı alınıyor.

Sinop Müftüsü Mustafa Erkan, "Türkiye Diyanet Vakfı, ülkemizde ve dünyanın her yerinde adeta yedi kıtada insanlığa hizmet etmek için gayret göstererek vatandaşların vermiş olduğu zekat ve fitreleri zamanında ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır" dedi.

Erkan, 13 Mart 1975 yılında kurulan Türkiye Diyanet Vakfı'nın o günden bu yana insanlığa, öğrencilere, fakirlere ve yoksullara cami yaparak, su kuyuları açarak insanlığın hizmetine yardımcı olmaya devam ettiğini belirterek. "Türkiye Diyanet Vakfı 2014 yılında 47 ülkede 232 bölgede iftar sofraları kurdu. Bu sene de iyilik sofrası adıyla Türk Cumhuriyetlerinde, Balkan ülkelerinde ve Afrika ülkelerinde iftar sofraları kurmaya devam ediyor. Dolayısıyla zekat, fitre ve bağışlarınızı makbuz karşılığı yapabileceğiniz İyilik Standı ramazan ayı sonuna kadar Aile ve Dini Rehberlik Bürosunun önünde Sinoplulara hizmet verecek" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ramazan

  ,

  Afrika

  ,

  diyanet

  ,

  Aile

  ,

  Cami

  ,

  iftar

  ,

  hizmet

  ,

  sakarya