Sinop'ta "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye" buluşması

Sinop'ta "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye" buluşması
Sinop'ta "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye" buluşması
- Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: - "Bu seçimler Türkiye'de güçlü bir iktidara vesile olmak zorundadır, çünkü bütün mafyalar koalisyon dönemlerinde büyüdü, bütün paramiliter yapılar koalisyon dönemlerinde yuvalandı"

SİNOP (AA) - Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Bu seçimler Türkiye'de güçlü bir iktidara vesile olmak zorundadır, çünkü bütün mafyalar koalisyon dönemlerinde büyüdü, bütün paramiliter yapılar koalisyon dönemlerinde yuvalandı" dedi. 

Yalçın, Sinop Gençlik Merkezinde düzenlenen "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye" buluşması toplantısında yaptığı konuşmada, koalisyonla yönetilecek bir Türkiye'nin gelecekte işinin çok kolay olmayacağını ifade etti.

Memur-Sen ailesi olarak hiçbir siyasi partinin holiganı olmadıklarını anlatan Yalçın, "Ama biz yeniden büyük Türkiye idealinin tarafıyız, biz adil bir dünya idealinin tarafıyız" dedi. 

Yalçın, söylemlerinin hiç kimse tarafından siyasi yönlere çekilmemesi gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Bu ülke bu saatten sonra güçlü hükümetlerle yönetilmeli. 'Yurtta sus cihanda sus' politikası geride kaldı. Bu ülkenin sınırlarını kireçle boyanmış beyaz taşlardan ibaret görenler bütün medeniyet coğrafyasındaki insanların gözlerinin bizim üzerimizde olduğu gerçeğini artık görüyorlar. Kosava, Lübnan, Bosna, Arnavutluk'a gitmiş, oralarda toplantılar yapmış bir kardeşiniz olarak, 'tek umudumuz sizsiniz', dediklerini biz bilmek zorundayız. Onlar biliyor biz de bilmek zorundayız. Onun için üzerimize gelen vesayet dalgalarını kırmak, insan odaklı, merhamet odaklı yeni dalgalar oluşturmak Memur-Sen gibi bu ülkenin entelektüel beyinlerini oluşturan sendikaya düşmektedir. Bundan sonra da adam gibi durmaya adam gibi işlerini yapmaya, dalgaları kırmaya ve yeni dalgaları oluşturmaya, kuruş değil, duruş sendikacılığı yapmaya devam edeceğiz." 

Türkiye'nin geleceği adına çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Yalçın, "Salt siyasi zeminden çıkararak ifade ediyorum cümleleri. Bu seçimler Türkiye'de güçlü bir iktidara vesile olmak zorundadır, çünkü bütün mafyalar koalisyon dönemlerinde büyüdü, bütün paramiliter yapılar koalisyon dönemlerinde yuvalandı. Bu ülkede koalisyon dönemlerinde tam tersi olan 54'üncü hükümet dönemidir. Çünkü çalışanın en fazla aldığı, IMF'den borç alınmadığı, yüzde 80'lerin faize gittiği bir ortamda havuz sistemiyle hortumların kesildiği ve post modern darbeyle diz çöktürüldüğü bir zemin vardır" ifadelerini kullandı. 

Yalçın, '1 milyon üye hedefi' için de üyelerinden destek istedi.