Sinop'ta "Sağlık Ağızda Başlar" Projesi

Sinop'ta "Sağlık Ağızda Başlar" Projesi
Sinop'ta "Sağlık Ağızda Başlar" Projesi
SİNOP (AA) - Sinop Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı öğrencileri, sosyal sorumluluk dersi kapsamında ağız ve...

SİNOP (AA) - Sinop Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı öğrencileri, sosyal sorumluluk dersi kapsamında ağız ve diş sağlığına dikkat çekmek amacıyla "Sağlık Ağızda Başlar" Projesi başlattı.

Meslek Yüksekokulu Müdür  Vekili Sosyal Sorumluluk Dersi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Barış Bayraklı öncülüğünde, Öğretim Görevlisi Hatice Çetin danışmanlığında başlatılan proje ile ilköğretim 2. ve 3. sınıfta okuyan öğrenciler, veliler ve sınıf öğretmenlerinin ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirilmeleri amaçlanıyor.

Proje hakkında bilgi veren Nazlı Ekic, ağız ve diş sağlığıyla ilgili bilinçlenmek için en uygun zamanın 6 - 9 yaş arasında olduğunu söyledi.

Proje kapsamında İlköğretim 2. ve 3. sınıf öğrencileriyle birlikte velilerin ve sınıf öğretmenlerinin ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirilmesi, eğitilmesi, fırçalama alışkanlığı kazandırılmasına yönelik bilinçlendirilme çalışmaları yürüteceklerini ifade eden Ekici, "Bu konuda vatandaşlardan da destek bekliyoruz" dedi. 

   Ekici, sosyal paylaşım sitesi Facebook 'un " sağlık ağızda başlar" adresinden kendilerine ulaşılabileceğini söyledi.


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  YAŞ

  ,

  Proje

  ,

  sosyal