Sinop'ta su ürünleri toplantısı

Sinop'ta su ürünleri toplantısı
Sinop'ta su ürünleri toplantısı
SİNOP (AA) - Sinop Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, KOSGEB, KUZKA ve İŞKUR İl Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla su ürünleri sektörünün...

SİNOP (AA) - Sinop Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, KOSGEB, KUZKA ve İŞKUR İl Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla su ürünleri sektörünün ihtiyaçları ve yapılabilecek projelerle ilgili toplantı düzenlendi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Asak, yaptığı açıklamada, KUZKA tarafından uygulanmakta olan desteklemelerle, üreticilerin etkinlik ve verimliliğinin arttırılması, İŞKUR tarafından uygulanan aktif istihdamla  işsizlerin istihdamı ve firmaların ihtiyacı olan kalifiye elemanların temini ve KOSGEB girişimciliğinin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, başarılı işletmelerin kurulması gibi konulara değinilerek, firma yetkilileriyle görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Toplantıya katılan balıkçılık firma yetkilileri ise, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıda istihdam, yatırım ve teşviklerden faydalanma konusunda hem ile hem de ülke ekonomisine ihracat girdisinin artmasına katkı sağlayacak konularda bilgi sahibi olduklarını söyledi.