Sinop'ta yaz Kuran kursları başladı

Sinop'ta yaz Kuran kursları başladı
Sinop'ta yaz Kuran kursları başladı
SİNOP (AA) - Sinop İl Müftülüğü tarafından yaz Kuran kurslarının açılışı nedeniyle programı düzelendi.Alaaddin Camisi'nde düzenlenen programa İl...

SİNOP (AA) - Sinop İl Müftülüğü tarafından yaz Kuran kurslarının açılışı nedeniyle programı düzelendi.

Alaaddin Camisi'nde düzenlenen programa İl Müftüsü Mustafa Erkan, Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Murat Öztürk, İl Müftü Yardımcısı Fatih Tavlaşoğlu, İl Müftülüğü Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Hüseyin Konukçu, antrenörler, görevli imam - hatipler, öğrenciler ve velileri katıldı.

İl Müftüsü Erkan, açılışta yaptığı konuşmada, çocukların yaz Kuran kursları sayesinde manevi doyumlara ulaşarak geliştiğini söyledi.

Çocuklara verilen, Kuran eğitiminin yanı sıra, dini bilgiler, sportif ve kültürel faaliyetlerde de bulunulmasının kursların ne kadar önemli ve gerekli olduğunun bir göstergesi olduğunu belirten Erkan, "Geleceğimizin aydınlık yarınları olan yavrularımızın, birlik, dirlik ve kardeşliğe en fazla ihtiyaç hissedilen günümüzde manevi doyumla yetişmeleri ve yetiştirilmeleri son derece önemlidir. Bizler çocuklarımızın eğitimine son derece önem vermekteyiz. Bizler bu mutlu nesilleri yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Çocuklara seslenen Erkan, şunları dile getirdi:

"Sevgili çocuklar, kurslarımızda çok eğlenceli, keyifli zamanlar geçireceğinizi biliyorum. Eğlenerek öğrenmenin hazzına varacaksınız. Kurs süresince değişik etkinlikler yapacağız. Spor İl Müdürlüğümüzün katkılarıyla masa tenisi, voleybol, badminton, güreş, futbol gibi dallarda turnuvalar ve yarışmalar sizleri bekliyor. Çok güzel bir yaz tatili geçirmeniz için hepimiz elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Şimdiden hepinize başarılar diliyor, gözlerinizden öpüyorum."

İl Müftüsü Erkan, verdikleri destekten dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Murat Öztürk'e teşekkür etti.

Kuran kurslarının üç dönem halinde ve 22 Haziran - 21 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirileceği öğrenildi.


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  spor

  ,

  Fatih

  ,

  İmam

  ,

  ağustos

  ,

  Voleybol

  ,

  derece

  ,

  Birlik

  ,

  2015