Sinop'tan Suriye'deki iç savaş mağdurlarına yardım

Sinop'tan Suriye'deki iç savaş mağdurlarına yardım
Sinop'tan Suriye'deki iç savaş mağdurlarına yardım
- Ensar Vakfı Boyabat Şubesi'nin "Battaniyeni İnsanlığa Uzat, Kardeşlerini Isıt Boyabat" sloganı ile başlattığı kampanyada toplanan bir kamyon dolusu yardım malzemesi, Suriyeli iç savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı

SİNOP (AA) - Ensar Vakfı Boyabat Şubesi'nin "Battaniyeni İnsanlığa Uzat, Kardeşlerini Isıt Boyabat" sloganı ile Suriyeli savaş mağdurları için başlattığı kampanyada toplanan bir kamyon dolusu yardım malzemesi yola çıkarıldı.

İlçede 26 Ocak-13 Şubat arasında sürdürülen kampanyada, 50 bin lira değerinde battaniye, kuru gıda, çocuk maması ve çocuk bezinden oluşan yardım malzemesi toplandı.

Yardımların gönderilmesi için Beyazıt Camisi avlusunda yapılan törene, Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, AK  Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Nazım Maviş, Ensar Vakfı Boyabat Şubesi Başkanı İbrahim Açıkgöz ve vatandaşlar katıldı.

Açıkgöz, törendeki konuşmasında, kampanyaya destek verenlere teşekkür ederek, "İlçemizin duyarlı insanları, Suriye savaşında mağdur olan, çok zor şartlarda yaşam mücadelesi veren kardeşlerimize kayıtsız kalmadı. Hamdolsun Boyabat, hiçbir dini ve etnik ayrım yapmadan Suriyeli kardeşlerimize ensar oldu" dedi.

Boyabat Müftüsü İsa Sağlam'ın okuduğu duanın ardından yardım kamyonu yola çıktı. Aracın yardım malzemesini İHH Reyhanlı Şubesi depolarına boşaltacağı, oradan da Suriye'ye götürülecek malzemenin iç savaş mağduru Suriyelilere verileceği öğrenildi.