SÜ Rektörü Bircan'dan kampüs müjdesi

SÜ Rektörü Bircan'dan kampüs müjdesi
SÜ Rektörü Bircan'dan kampüs müjdesi
SİNOP (AA) - Sinop Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, üniversitelerine yeni bir kampüs kazandırdıklarını söyledi.Sinop Üniversitesi...

SİNOP (AA) - Sinop Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Recep Bircan, üniversitelerine yeni bir kampüs kazandırdıklarını söyledi.

Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dranas Uygulama Otelinde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Rektör Bircan,  Sinop Üniversitesinin kampüs sorununa köklü bir çözüm bulduklarını ifade etti.

Üniversitelerinin  'Kuzey Kampüsü' ve 'Güney Kampüsü' olmak üzere iki yeni kampüs alanına sahip olduğunu belirten Bircan, "Bilindiği gibi kuzey kampüs alanı dediğimiz bölge Ayancık yolu üzerinde Devlet Hastanesinin karşısında yer almakta. Bu alanda çalışmalar başlatılmış olup inşaatlarımız hızla devam etmektedir. Yeni kazandırılan Güney Kampüs Alanı da Ayancık yolu üzerinde olup Atatürk Devlet Hastanesi yanında yer alıyor" dedi.

Güney Kampüs alanında kurulması düşünülen Fakülte ve Yüksekokullar hakkında da bilgi veren Rektör Bircan, şunları kaydetti:

"Güney kampüs alanımız 540 bin metre olup, bu alan içerisine Güzel Sanatlar Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Uygulama Bilimleri Yüksekokulu, ilkokul ve ortaokul yapmayı planlıyoruz. Ayrıca kampüs alanları alırken desteğini ve ilgisini eksik etmeyen Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'ye, Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu'na, AK  Parti Milletvekili Cengiz Tokmak'a, eski AK Parti Milletvekili Mehmet Ersoy'a, Yerel Yönetimler Genel Başkanı Nazım Maviş'e, İl Başkanı Ali Çöpçü'ye, İlçe Başkanı Fatih Özçelik'e ve emeği geçen akademik, idari personelimize teşekkür ediyoruz."

Bircan, Sinop Üniversitesine kazandırılan yeni kampüs alanları ile Sinop'un cazibe merkezi olacağını da sözlerine ekledi.