Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- CHP Sinop Milletvekili Karadeniz: - "Her şehit haberinde hepimizin yüreği yanıyor, her gün gencecik evlatlarımızı kaybetmenin acısını yaşıyoruz"

SİNOP (AA) - CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, her şehit haberinde yüreklerinin yandığını ve gencecik evlatları kaybetmenin acısını yaşadıklarını bildirdi. 

 Karadeniz, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde yaşanan terör olayları sebebiyle millet olarak büyük üzüntü duyduklarını belirtti. 

Her şehit haberinde Türkiye 'nin büyük acılar çektiğini vurgulayan Karadeniz, şunları kaydetti:

?"Her şehit haberinde hepimizin yüreği yanıyor, her gün gencecik evlatlarımızı kaybetmenin acısını yaşıyoruz. Bu acının durdurulması elbette mümkün. Her adımımızda önce Türkiye diyerek hareket ettiğimiz sürece, siyasetin ve devletin en üst kademesinden en alt kademesine kadar herkesin hırslarından, yanlışlarından vazgeçerek toplumsal barışın sağlanması mümkün. Mücadelemiz barış için, kardeşlik ve halkımızın huzuru için olacaktır. Acı üstüne acı yaşadığımız bu günlerde her zamankinden çok sağduyuya ihtiyacımız var, birlik içinde olma inancımızı yitirmemeye ihtiyacımız var. Bu vatan için, halkının huzuru için canlarını feda eden kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, yüreklerine ateş düşen ailelerine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun."