Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yılı

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yılı
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yılı
SİNOP (AA) - Vali Yasemin Özata Çetinkaya, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.Vali Çetinkaya,...

SİNOP (AA) - Vali Yasemin Özata Çetinkaya, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Çetinkaya, mesajında, ülkede iç güven ortamının oluşmasına yönelik olağanüstü gayretler sergileyen Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yılını kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

"Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bulunması için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan her türlü zorluğa göğüs geren Emniyet Teşkilatımız, yasalar çerçevesinde kamu düzeninin korunması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için devletin asli görevlerini layıkıyla yerine getirdiği gibi bundan sonra da o şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuur ve halkla beraber en iyi şekilde devam ettireceğine inancımız tamdır" diye belirten Çetinkaya, şunları kaydetti:

"Son yıllarda eğitime verilen önem ve sahip olduğu teknik imkanlarla dünyanın en gözde güvenlik teşkilatlardan biri haline gelen Emniyet Teşkilatımız, Sinop'ta yaptığı başarılı çalışmalarla ilimizin bir huzur adası olmasında ciddi katkı sahibidir. Önleyici kolluk çalışmalarının yanında örnek sosyal sorumluluk projelerine de ağırlık veren Emniyet Müdürlüğümüz, hem iyi günde hem kötü günde halkımızın yanında olmaya özen göstermektedir. Yaptıkları başarılı çalışmalarla, Sinop'un ülkemizin en huzurlu illerinden biri olmasında emeği geçen tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftası'nı kutluyor görevi başında şehit düşen polislerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, emniyet teşkilatımızın her kademedeki fedakar ve cefakar çalışanlarına aileleri ile birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum."


  ETİKETLER:

  şehit

  ,

  Kamu

  ,

  güvenlik

  ,

  sosyal

  ,

  emniyet