Türkeli'de "Harçlığımı Türkmen Kardeşimle Paylaşıyorum" Kampanyası

Türkeli'de "Harçlığımı Türkmen Kardeşimle Paylaşıyorum" Kampanyası
Türkeli'de "Harçlığımı Türkmen Kardeşimle Paylaşıyorum" Kampanyası
SİNOP (AA) - Türkeli İmam Hatip Ortaokulu tarafından "Harçlığımı Türkmen Kardeşimle Paylaşıyorum" kampanyası düzenlendi.Okul Müdürü Recep Anar,...

SİNOP (AA) - Türkeli İmam Hatip Ortaokulu tarafından "Harçlığımı Türkmen Kardeşimle Paylaşıyorum" kampanyası düzenlendi.

Okul Müdürü Recep Anar, kampanya hakkında bilgi verdi.

Anar, Türkeli İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği öncülüğünde il genelinde başlatılan Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyasına okul olarak "Harçlığımı Türkmen Kardeşimle Paylaşıyorum" Kampanyası başlatarak destek vermeye karar verdiklerini söyledi.

Kampanyanın 25 Aralık tarihine kadar süreceğini belirten Anar, "Yapılan yardımlar ile elde edilen gelirle Bayırbucak Türkmen kardeşlerimize İmam Hatip Ortaokulu adına battaniyeler alınacaktır. Zor geçen kış koşullarında kardeşlerimizi de düşünmek bir insani görevdir. Çocuklarımıza yardımlaşma, paylaşma duygusunu kazandırmak için başlattığımız bu kampanyaya İsteyen vatandaşlarımız da kuru gıda, pirinç, yağ, şeker, bakliyat türü, bulgur, bebe bisküvisi, yağmurluk ve battaniye gibi yardımlarını okulumuza getirerek katılabiliyor. Gün birlik olma, yardımlaşma günüdür. Tüm veli ve öğrencilerimizin duyarlı davranmasını ve sahiplenmesini bekliyoruz" dedi.