Türkeli'de Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı

Türkeli'de Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı
Türkeli'de Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı
SİNOP (AA) - Türkeli Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin encümen seçimi yapıldı.Türkeli Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda yapılan...

SİNOP (AA) - Türkeli Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin encümen seçimi yapıldı.

Türkeli Öğretmenevi Toplantı Salonu'nda yapılan seçimlere Kaymakam Gökhan Karaçay, İl Genel Meclis Üyeleri Veysel Şahin ve Şükrü Işık ile köy muhtarları katıldı.

Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin 2015 yılı faaliyet programını değerlendiren Kaymakam Karaçay, birlik bünyesinde 2015 yılında köylere yapılan hizmetleri anlattı. Karaçay, 2015 yılında birliğin 720 bin lira ödenek ile köylere hizmet götürdüğünü kaydetti.

Muhtarlar arasında bir yıl süre ile Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti'nde görev yapacak üye seçimi yapıldı. Mütevelli Heyeti Üyeliği'ne aday olan Güzelkent Köyü Muhtarı Gültekin Öztürk 17 oy, Yusuflu Köyü Muhtarı Bahattin Kalafat ise 16 oy aldı. bu sonuçla Öztürk üyeliğe seçildi.

Birlik encümen üyeliği seçiminde ise yarışan 4 aday arasından Kuz Köyü Muhtarı Osman Kurt ile Ayaz Köyü Muhtarı Adem Ünal kazandı.

Kaymakam Karaçay, Mütevelli Heyeti Üyeliğine ve Birlik Encümen Üyeliğine seçilen köy muhtarlarını tebrik ederek, başarı diledi.