Türkeli'de öğrenci yurdu yapım çalışmaları

Türkeli'de öğrenci yurdu yapım çalışmaları
Türkeli'de öğrenci yurdu yapım çalışmaları
SİNOP (AA) - İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Türkeli ilçesinde yapılması planlanan öğrenci yurdu ve eğitim atölyesi projesi temelinin haziran...

SİNOP (AA) - İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Türkeli ilçesinde yapılması planlanan öğrenci yurdu ve eğitim atölyesi projesi temelinin haziran ayında atılacağını bildirdi.

Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan'ın makamında düzenlenen ve Kaymakam Gökhan Karaçay, İl Milli Eğitim Müdürü Türkkan ile AK Parti İlçe Başkanı Murat Karahan'ın katıldığı toplantıda, projenin yapılacağı yer ile ilgili sorunların çözülerek zemin etüdünün yakın zamanda gerçekleştirileceği belirtildi.

Türkkan, 2016 yılında yapılacak öğrenci yurdu ve eğitim atölyesi binasının arsa sorunları bulunduğunu ifade etti.

Yaptıkları toplantı ile bu sorunu çözdüklerini anlatan Türkkan, "İnşallah sorunları haziran ayına kadar çözüme kavuşturarak temelini atmış olacağız. Zemin etüdü ve projenin çizimi belli bir süre alıyor ancak ödenekleri hazır" dedi.

Türkkan, 100 kişilik öğrenci yurdu ve Türkeli Çok Programlı Lisesi'nin ihtiyacı olan elektrik ve bilgisayar bölümlerine yönelik eğitim atölyesi yapım çalışmalarına beraber başlanacağını dile getirerek, aynı arsaya hem atölye hem de öğrenci yurdu yapmayı düşündüklerini kaydetti.