Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası
Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası
SİNOP (AA) - Türkeli Belediyesi tarafından Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında ilçedeki okullarda öğrencilere meyve ikramında...

SİNOP (AA) - Türkeli Belediyesi tarafından Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında ilçedeki okullarda öğrencilere meyve ikramında bulunuldu. 

Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yerel yöneticilere yurtta üretilen malların tüketim bilincinin halka aktarılması konusunda önemli görevler düştüğünü söyledi.

Güçlü ekonomiye sahip ülkelerin ürettikleri ürünlere sahip çıktığını vurgulayan Özcan, "Bu ülkeler kendi piyasalarına müdahale edilmesi riskini de azaltıp ülkenin ekonomisinde tek söz sahibi kendileri olur. Milli kaynaklarımızı gerektiği gibi kullanmamız bizim en büyük kazancımız olacaktır" dedi.

Türk ürünlerinin ve Türkiye'de üretilen malların tercih edilmesinin hem ekonomiye hem de milli egemenliğe fayda sağlayacak adımlar olduğunu anlatan Özcan, haftanın öneminin çocuklara anlatılması, milli duygularla yetişmelerinin sağlanması gerektiğini kaydetti.