Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması Sinop'ta başladı

Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması Sinop'ta başladı
Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması Sinop'ta başladı
SİNOP (AA) - Sinop'un doğal ve kültürel değerlerinin belgelenmesi ve tanıtımı amacıyla Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneğince (DASK)...

SİNOP (AA) - Sinop'un doğal ve kültürel değerlerinin belgelenmesi ve tanıtımı amacıyla Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneğince (DASK)  düzenlenen "19. Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması (DOGAY)" başladı.

Sinop Valiliği öncülüğünde, Sinop Belediyesi, Gerze, Ayancık Boyabat ve Erfelek kaymakamlık ve belediyelerinin katkılarıyla düzenlenen yarışmaya, Türkiye , Yunanistan, Ürdün, İtalya, KKTC, Filistin, İran, Suriye, Cezayir, Çin ve Mısır'dan 130 yarışmacı katılıyor.

DASK Düzenleme Kurulu Başkanı Funda Gönendik, yarışmayla Anadolu doğasının ve kültürünün belgelenmesini sağlayarak sonraki nesillere belge bırakıldığını, bölgenin tanıtımı ve fotoğraf sanatına katkı sağlandığını söyledi.

Gönendik, amatör, profesyonel, genç yaşlı, kadın erkek herkesin katılımına açık olan DOGAY'ın, tüm katılımcıların doğayla ve yöresel kültürlerle kaynaşmalarına da yardımcı olduğunu, 6 kategoride toplam 30 ödülün verileceğini belirterek, Anadolu'nun birçok ilinden ve yurt dışından katılan fotoğraf tutkunlarının, iki gün boyunca Sinop'un limanlarını, göllerini, şelalelerini, kalelerini, doğasını, kuşlarını, bitki çeşitliliğini ve köylerini fotoğraflayacaklarını ifade etti.

Yarışmanın bir diğer ayağı  Çocuk DOGAY fotoğraf yarışmasına ise Sinop merkez, Gerze, Ayancık, Boyabat ve Erfelek'ten 130, Anadolu'nun diğer bölgelerinden ise 50'ye yakın çocuğun katıldığı dile getiren Gönendik, yarışmada 6 kategoride 30 ödülün verileceği kaydetti.

Yarışma, 19 Mayıs'ta sona erecek.