Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması Sinopta yapılacak

Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması Sinopta yapılacak
Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması Sinopta yapılacak
SİNOP (AA) - Sinop doğal ve kültürel değerlerinin belgelenmesi ve tanıtımı amacıyla, Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği (DASK)...

SİNOP (AA) - Sinop doğal ve kültürel değerlerinin belgelenmesi ve tanıtımı amacıyla, Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği (DASK) tarafından bu yıl 19. yapılacak Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması'nın (DOGAY) 15 - 19 Mayıs tarihleri arasında Sinop'ta yapılacağı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Sinop Valiliği öncülüğünde, Sinop Belediyesi, Gerze, Ayancık Boyabat ve Erfelek kaymakamlık ve belediyelerinin katkıları DASK tarafından DOGAY'ın yapılacağı, yarışmaya başta Türkiye olmak üzere Yunanistan, Ürdün, İtalya, KKTC, Filistin, İran, Suriye , Cezayir, Çin ve Mısır'dan çok sayıda  yarışmacı ve ziyaretçinin katılacağı belirtildi.

Açıklamada, 6 kategoride toplam 30 ödülün verileceği yarışmada  Anadolu 'nun birçok ilinden ve yurt dışından katılan fotoğraf tutkunlarının, iki gün boyunca Sinop'un limanlarını, göllerini, şelalelerini, kalelerini, doğasını, kuşlarını, bitki çeşitliliğini ve köylerini fotoğraflayacağı aktarıldı.

Yarışmanın bir diğer ayağı  Çocuk DOGAY fotoğraf yarışmasına ise Sinop Merkez, Gerze, Ayancık, Boyabat ve Erfelek'ten 117, Anadolu'nun diğer bölgelerinden ise 50'ye yakın çocuğun katılmasının beklendiği vurgulanan açıklamada, 6 kategoride toplam 30 ödülün verileceği  yarışmada DOGAY fotoğraf Seçici Kurul üyelerini Baybars Sağlamtimur (Türkiye), Doğanay Sevindik (Türkiye), Cem Orkun Kıraç (Türkiye), Enzo Righeschi (İtalya), Erdoğan Purçlutepe (Türkiye), Haluk Uygur (Türkiye), Ayman Lofty (Mısır), Necmettin Külahçı (Türkiye) ve Tuğrul Çakar'ın  (Türkiye) oluşturduğu kaydedildi.