Uluslararası Dünya Dilleri Üniversitesi Projesi

Uluslararası Dünya Dilleri Üniversitesi Projesi
Uluslararası Dünya Dilleri Üniversitesi Projesi
SİNOP (AA) - Sinop'ta, vakıf üniversitesi olarak kurulması için çalışmalara başlanan Uluslararası Dünya Dilleri Üniversitesi'nin projesinin tanıtımı...

SİNOP (AA) - Sinop'ta, vakıf üniversitesi olarak kurulması için çalışmalara başlanan Uluslararası Dünya Dilleri Üniversitesi'nin projesinin tanıtımı için Yrd. Doç. Dr. Ahmet Güngör, Yrd. Doç. Dr. Fikret Ustacan ve gazeteci- yazar Aydın Elmacı'dan oluşan heyet, Vali Yasemin Özata Çetinkaya'yı ziyaret etti.

Sinop Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, küreselleşen dünyada farklı toplumlar arasında iletişim kurma gerekliliğinin artması nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye 'de de yabancı dillerin öğrenilmesi kadar Türkçe'nin öğretilmesinin de öneminin arttığı belirtildi.

Açıklamada, Sinop'ta dünya dilleri öğretiminin yapılacağı bir vakıf üniversitesi kurma hazırlık ve çalışmalarını Vali Çetinkaya'yla paylaşan heyetin, bozulmamış doğası ve misafirperver halkıyla Sinop'un, yurt dışından gelecek onlarca öğrenciye evsahipliği yapabilecek bir şehir olduğunu anlattığı ifade edilerek, kurulması planlanan üniversitenin yapısı hakkında bilgi verdiği kaydedildi.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Aydın

  ,

  Gazeteci

  ,

  iletişim

  ,

  yazar