Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
- Sinop'un Boyabat ilçesinde Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi protesto edildi

SİNOP (AA) - Boyabat ilçesinde Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi protesto edildi.

Dörtyol mevkisinde toplanan öğrenciler ve vatandaşlar ellerinde pankartlarla, "Kadına uzanan eller kırılsın", "Şiddete karşı omuz omuza", "Kadın, yaşam , özgürlük" şeklinde sloganlar atarak eski otogara kadar yürüdü.

Burada grup adına basın açıklaması yapan Arzu Öztürk, "Özgecan'ın başına gelenler bizim de başımıza gelebilir. Sustukça her ciğeri yanan anneden bizler ve sizler sorumlu olacaksınız. Kocasından dayak yiyip sokağa atılan, öldürülen kadınlarımız için tecavüze ve tacize uğrayan genç kızlarımız için ve Özgecan'ımız için susmayacağız. Cennet anaların ayağı altındayken siz caniler kadına bu dünyada cehennemi nasıl yaşatabilirsiniz ? Özgecan arkadaşımız öldürülen ilk kadın değildir ama son olması için var gücümüzle mücadele edeceğiz. Vahşice, barbarca bu hareketler en ağır şekilde cezalandırılmalıdır" diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından grup dağıldı.