"Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"ne katılanlara sertifika verildi

"Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"ne katılanlara sertifika verildi
"Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi"ne katılanlara sertifika verildi
SİNOP (AA) - Sinop'ta, KOSGEB Sinop Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen...

SİNOP (AA) - Sinop'ta, KOSGEB Sinop Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" kursuna katılanlara sertifikaları verildi.

Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, valilik binasında düzenlenen sertifika töreninde, girişim sertifikasını alan kursiyerlerin kendi işlerini kurmak istediklerinde aldıkları sertifika sayesinde devletin sağladığı hibe ve faizsiz geri ödemeli destekten yararlanabildiğini söyledi.

KOSGEB Sinop Hizmet Merkezi Müdürü Gürsel Kızılaslan da kamu kurumları, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarıyla ortaklaşa düzenledikleri uygulamalı girişimcilik eğitimlerine ilginin Sinop'ta artarak devam ettiğini kaydetti.

İşini kurmak isteyen girişimcilerin her zaman yanında olacaklarını vurgulayan Kızılaslan, "Son 3 yılda Sinop'ta yaklaşık bin 500 kişi düzenlenen eğitim programlarına katılarak girişimcilik sertifikasını aldı ve bu eğitimlerin sonucunda 200 civarında işletme kuruldu. Bu rakam Sinop ölçeği için çok iyi, bunun olumlu yansımalarını önümüzdeki yıllarda da göreceğiz" dedi.

Törene Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlık Müşaviri Hayati Yaşar, Denetimli Serbestlik Müdürü Erkan Çolak ve kursiyerler katıldı.