Uyuşturucu eylem planı toplantısı yapıldı

Uyuşturucu eylem planı toplantısı yapıldı
Uyuşturucu eylem planı toplantısı yapıldı
SİNOP (AA) - Sinop Vali Yardımcısı Ali Yılmaz başkanlığında İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.Valilik toplantı salonundaki...

SİNOP (AA) ? Sinop Vali Yardımcısı Ali Yılmaz başkanlığında İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonundaki toplantıya Vali Yardımcısı Yılmaz'ın yanı sıra kurulda görevli kurum amirleri ve temsilcileri katıldı.

Uyuşturucu eylem planıyla ilgili açıklama yapan Yılmaz, bağımlılık yapıcı maddeler ile mücadele konusunda arz ve talebin birbirinden ayrı değerlendirilmemesi ve her iki mücadelede eşgüdüm halinde hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

İyileştirme sürecinin de bu mücadeleye dahil edilerek kişilerin topluma kazandırılmasına büyük önem verilmesi gerektiğini belirten Yılmaz, yapılan mücadeleye sıfır toleransla aynı oranlarda ağırlık verilmesi gerektiğini anlattı.

Toplantıda, yıl içinde gerçekleştirilen uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik çalışmalar, uyuşturucu ile mücadele kapsamında düzenlenen eğitimler, sosyal etkinlikler, bağımlılık tedavisi ve bağımlılıktan korunma ile ilgili çalışmalar da değerlendirildi.