Vali Çetinkaya, çocuk evlerini ziyaret etti

Vali Çetinkaya, çocuk evlerini ziyaret etti
Vali Çetinkaya, çocuk evlerini ziyaret etti
SİNOP (AA) - Vali Yasemin Özata Çetinkaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı çocuk evleri sitesini ziyaret etti.Korunmaya muhtaç 0 - 12...

SİNOP (AA) - Vali Yasemin Özata Çetinkaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı çocuk evleri sitesini ziyaret etti.

Korunmaya muhtaç 0 - 12 yaş kız ve erkek çocuklara yönelik 10'ar kişilik olmak üzere 6 evde toplam 25 çocuğun barındığı Sinop Çocuk Evleri sitesini ziyaret eden Vali Çetinkaya, evde kalan çocuklarla sohbet etti. 

Bakıcı anneler tarafından çocukların günlük yaşantıları, okul ve öğrenim durumları hakkında bilgilendirilen Vali Çetinkaya daha sonra çocuk evleri sitesinde yapılan çalışmalar hakkında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş'ten bilgi aldı.

Vali Çetinkaya, evlerde kalan çocukların aile ortamı içinde her türlü ihtiyacının karşılandığını belirterek, çocukların topluma yararlı ve özgüvene sahip bireyler olarak yetişmeleri için devletin her türlü imkanını kendilerine sağladığını belirtti.

  Yapımı devam eden 80 kişi kapasiteli Huzurevi binasını da inceleyen Vali Çetinkaya daha sonra Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'ni ziyaret etti. Burada yoğun ilgiyle karşılaşan Vali Çetinkaya, 45 kişinin kaldığı evlerdeki çocuklarla oyun oynadı ve bir süre sohbet etti. 


  ETİKETLER:

  YAŞ

  ,

  Sohbet

  ,

  Oyun

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  Yaşam

  ,

  Okul

  ,

  sosyal