Vali Köşger'e Hayaller Tiyatrosundan ziyaret

Vali Köşger'e Hayaller Tiyatrosundan ziyaret
Vali Köşger'e Hayaller Tiyatrosundan ziyaret
SİNOP (AA) - İstanbul Feshane'de gerçekleştirilen Sinop Tanıtım Günleri'yle ile ilgili Sinop Hayaller Tiyatrosu,  Vali Yavuz Selim Köşger ve Vali...

SİNOP (AA) -  İstanbul Feshane'de gerçekleştirilen Sinop Tanıtım Günleri'yle ile ilgili Sinop Hayaller Tiyatrosu,  Vali Yavuz Selim Köşger ve Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer'e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger, konuklarını makamında ağırladı.

Sinop'un kültürel ve sanatsal çalışmalarında gereken çabayı fazlasıyla sarf ettiklerini belirten Sinop Hayaller Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Enes Cangül, "İstanbul Feshane'de gerçekleştirilen Sinop Tanıtım Günleri'nde bizlerden desteğini esirgemeyen başta Sinop Valimiz Yavuz Selim Köşger olmak üzere Vali Yardımcımız Mehmet Yüzer'e teşekkür ederim. Bizler elimizden geldiği kadarıyla ilimizin kültürel ve sanatsal anlamda tanıtımını yapmak için üstümüze düşen görevleri yerine getirmeye hazırız" dedi.

Feshane'de bütün oyuncularla yer aldıklarını anlatan Cangül, "Ekibimiz burada ellerinden geleni yapmaya çalışmış ve ziyarete gelen konuklardan büyük beğeni almıştır. Bu da bizler için gurur verircidir. İlimizin tanıtımı için kendimize bir slogan belirledik. 'Sinop bizi konuşsun diye değil, Türkiye Sinop'u konuşsun diye çalışıyoruz' ve çalışmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Köşger ise şunları dile getirdi:

"Başta yönetmeniniz Enes Cangül olmak üzere, hepinize teşekkür ediyorum. Kültür, sanat bir bölgenin gelişmesinde ve kalkınmasında önemli bir yer tutar. Bu bağlamda sizlerinde üstlendiğiniz sorumluluk gereği bunu layıkıyla yerine getirdiğinize inancım tamdır. Valilik olarak bizler de üzerimize düşen konularda sizleri desteklemeye devam edeceğiz. Oyuncularınızın aynı zamanda üniversitemizde eğitim görmeleri ve beraberinde bu tür sosyal kültürel faaliyetlerde bulunmaları takdir edilecek bir yaklaşımdır. İlimizin tanıtılması açısından hepinizi tebrik eder, eğitim ve sahne hayatınızda başarılar dilerim."

Sinop Valiliği olarak daima yanlarında olacaklarının sözünü veren Vali Yavuz Selim Köşger, daha sonra Hayaller Tiyatrosu oyuncularıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.