18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümü

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümü
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümü
ŞIRNAK (AA) - Şırnak Valisi Ali İhsan Su, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.Vali...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak Valisi Ali İhsan Su, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Vali Su, mesajında, eşine ender rastlanan kahramanlık destanlarından biri olan ve tarihin akışını değiştiren Çanakkale Deniz Zaferinde, Şırnaklı, Vanlı, Diyarbakırlı, Artvinli, Konyalı, İzmirli, İstanbullu ve Edirneli gibi ülkenin dört bir yanından gelen kahraman gazi ve şehitlerin vatan, millet ve mukaddesat aşkıyla Anadolu 'yu tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı üstün bir cesaret ve imanla mücadele ettiğine dikkati çekti.

Şehit ve gazileri minnet ve şükranla andığını kaydeden Vali Su, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Dili, dini, etnik kökeni ne olursa olsun insanı ve insanca olanı merkezine alan büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler, kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek hep birlikte ülkemizi çok daha ileri seviyelere taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü, milletimizin birlik ve beraberliğini canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine erişen aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun"