8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta Aile Destek Merkezi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi.Merkezin Konferans Salonunda...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta Aile Destek Merkezi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Merkezin Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Aile Destek Merkezi Müdürü Hüsniye Yüksel Sanır, kadınların tarih boyunca fiziksel olarak erkelere olan farklılıklarından ötürü  yaşamında, siyasette onlar kadar yer almadığını savundu.

Kadın ve eşitlik kavramının, toplum tarafından kabul görmeye başlamasından sonra kadınların sosyal , iş yaşamı ve siyasette daha çok yer aldığını belirten Sanır, "Amacımız bu süreci hızlandırmak  ve kadınlarımızın hak ettiği seviyede temsilini ve katılımını sağlamaktır" dedi.

Geleceğe Işık Saçan Kadın Derneği Başkanı Hatice Atan da, kadınların toplumun ayrılmaz ve en önemli parçası olduğunu belirtti.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Kadırhan ise, kadına şiddet eylemlerinin her geçen gün arttığını ve bunun engellenmesi için en büyük görevin erkeklere düştüğünü ifade etti.

Konuşmaların ardından merkez bahçesinde "kadına şiddete hayır'' kampanyası çerçevesinde imza toplandı. Başarılı kursiyerlere belge verilmesinin ardından kadınlar, canlı müzik eşliğinde eğlendi.