8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi.Müdürlüğün Konferans...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce 8 Mart  Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Müdürlüğün Konferans Salonunda düzenlene etkinlikte yılın kadını seçilen Leyla Özmen'e ödülünü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muzaffer Akçam verdi. 

Slayt gösteriminin ardından konuşan Akçam, kadınların üretime ve yönetime katıldıkları ülkelerde, toplumsal gelişme çabalarında etkin ve çok önemli roller üstlendiklerinin görüldüğünü söyledi.

Akçam, şöyle konuştu:

"Hiçbir ülkenin kadınların emeği ve katkısı olmadan sağlıklı bir şekilde gelişmesinin, kalkınmasının, demokratikleşmesinin mümkün olmadığını düşünüyoruz. Günümüzde de kadınların, sosyal, ekonomik ve politik katkılarına her zamankinden fazla ihtiyaç  duyulduğuna inanıyoruz. Yüzyıllar önce İslam dininin yüce peygamberi Hz. Muhammed, veda hutbesinde insanların birbirleri üzerindeki haklarından ve özellikle kadınların haklarından tarihi anlamda ilk kez resmi olarak bahsetmiş ve 1400 yıl önce kadın hakları ile ilgili ilk yazılı kuralları oluşturmuştu."

  Konuşmaların ardından kadınlar canlı müzik eşliğinde eğlendi.