8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
ŞIRNAK (AA) - Sağlık-Sen Cizre Şubesince, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, 112 acil servisinde ve hastanede gece görev yapan bayan sağlık...

ŞIRNAK (AA) - Sağlık-Sen Cizre Şubesince, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, 112 acil servisinde ve hastanede gece  görev yapan bayan sağlık çalışanlarına karanfil dağıtıldı.

Sağlık-Sen işyeri temsilcisi Yunus Karadaş ve bazı sendika üyeleri ilk olarak Cizre Devlet Hastanesinde gece saatlerinde nöbetçi servis, ameliyathane, yoğun bakım ile doğumhanede görev alan sağlık çalışanlarına karanfil dağıtılırken, erkek  çalışanlara çikolata ve lokum ikram etti.

Sağlık-Sen Cizre Şube Başkanı Sabgatullah Anmal, yağtığı açıklamada,  sendika olarak gece saatlerinde çalışan bayan sağlıkçıların fedakarca görev yağtıına değinerek, "Memleketlerinden kilometrelerce uzakta bu hizmeti veren fedakar hanımlarımızın gününü en içten duygularımla kutlar, şiddet ve baskının olmadığı sağlık çalışanların müreffeh bir çalışma ortamına kavuşmasını dilerim" dedi.

112 acil sağlık hizmetleri İstasyon Merkezi Çalışanı Aysel Oruç ise, ziyaret nedeniyle duygulandıklarını ve bütün kadınların günün kutladığını söyledi.

Sağlık-Sen üyeleri ayrıca hastanede yatan bazı bayan hastalarıda servislerde ziyaret edip, karanfil dağıttı.