AB Delegasyonu Siyasi İşler Bölüm Başkanı Fidos Şırnak'ta

AB Delegasyonu Siyasi İşler Bölüm Başkanı Fidos Şırnak'ta
AB Delegasyonu Siyasi İşler Bölüm Başkanı Fidos Şırnak'ta
- "Çözüm Sürecinin bölgede huzur ve suküneti sağladığını gözlemledik. Bölge halkının da bu olumlu havanın devamını istedikleri yönünde işaretler elde ettik"

ŞIRNAK (AA) - Avrupa Birliği ( AB ) Türkiye Delegasyonu Siyasi İşler Basın ve Enformasyon Bölüm Başkanı Ireneusz Fidos, "Çözüm Sürecinin bölgede huzur ve sükuneti sağladığını gözlemledik. Bölge halkının da bu olumlu havanın devamını istedikleri yönünde işaretler elde ettik" dedi.

Ireneusz, bazı temaslarda bulunmak için beraberindeki heyetle geldiği Şırnak'ta, Hür Dava Partisi (Hüda Par) İl Başkanı Abdullah Kılıç'ı ziyaret etti.

Burada açıklama yapan Ireneusz, kente gelme nedenlerine değinerek, bölgenin seçim atmosferini ve çözüm sürecinin geldiği noktayı yerinde görmek için sivil toplum kuruluşları ile siyasi partileri ziyaret ettiklerini söyledi.

Çözüm Sürecinin bölgeye etkisine değinen Ireneusz, "Yaptığımız görüşmeler neticesinde çok olumlu referanslar elde ettik. Çözüm Sürecinin bölgede huzur ve sükuneti sağladığını gözlemledik. Bölge halkının da bu olumlu havanın devamını istedikleri yönünde işaretler elde ettik" ifadelerini kullandı.

İl Başkanı Kılınç ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bölge itibarıyla zor bir süreçten geçildiğini savunan Kılınç, "Sayın Müsteşarın bölgenin nabzını yerinde görmesi ve değerlendirmesi inşallah olumlu sonuçlar çıkaracaktır" şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardından görüşme basına kapalı devam etti.