Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenleri Haftası

Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenleri Haftası
Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenleri Haftası
ŞIRNAK (AA) - Sağlık-Sen Cizre Şube Başkanı Sabgatullah Anmal, "22-28 Mart Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenleri Haftası" dolayısıyla mesaj...

ŞIRNAK (AA) - Sağlık-Sen Cizre Şube Başkanı Sabgatullah Anmal, "22-28 Mart Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyenleri Haftası" dolayısıyla mesaj yayınladı.

Anmal, mesajında, insanların hayatı ile ilgili müdahalelerde bulunan ve bunun için zamanla yarışan acil tıp teknisyenlerinin hak ettikleri değeri görmediğini, mesleki sorunlarla ve yetersiz çalışma koşulları ile mücadele ettiklerini belirtti.

Sağlık çalışanlarının haftasını kutlayan Anmal, şunları kaydetti:

"İnsanların hayatını kurtarmaya çalışan arkadaşlarımızın maruz kaldıkları şiddet olaylarına yetkililer bir an önce çözüm bulmalı. Emeğe saygı şiddete sıfır tolerans sloganının içi doldurulmalıdır. Her yıl acil, trafik kazası ve afet olaylarına müdahaleye gitmekte olan ambulansta görevli sağlık personellerinin yaşanan kazalarda hayatlarını kaybediyor. Sağlık-Sen olarak ülkemizde sağlık hizmetlerinin gelişimine katkı sağlamak ve sağlık çalışanlarının haklarını korumak için her türlü çalışmaya kararlılıkla devam edeceğimizin bilinmesini ister, tüm acil tıp teknikeri ve teknisyeni arkadaşlarımızın haftasını kutlarız."


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  şiddet

  ,

  Cizre

  ,

  afet

  ,

  Trafik kazası