Aile hekimliklerine Cumartesi nöbeti getirilmesi

Aile hekimliklerine Cumartesi nöbeti getirilmesi
Aile hekimliklerine Cumartesi nöbeti getirilmesi
ŞIRNAK (AA) - Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Şırnak Şubesince, aile hekimlerine Cumartesi nöbeti getirilmesine ilişkin basın...

ŞIRNAK (AA) - Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Şırnak Şubesince, aile hekimlerine Cumartesi nöbeti getirilmesine ilişkin basın açıklaması yapıldı.

Şube Başkanı Lezgin Gözlek, yaptığı yazılı açıklamada, aile hekimlerinin yapıkları greve destek verdiklerini belirterek, "Sağlıkta dönüşüm programı adı altında yürütülen piyasalaştırma ve çalışanlara yönelik esnek ve kuralsız çalıştırma uygulamaları artarak sürmektedir. Bu uygulamalardan birinci basamak kamu sağlık kurumları da fazlasıyla nasibini almaktadır" ifadelerini kullandı.

Gözlek, açıklamasında şunları kaydetti:

"Biz sağlık ve sosyal hizmetler alanında örgütlü sendika, oda ve dernekler olarak, özellikle yukarıda belirtilen nedenler ve birinci basamakta özveri ile sağlık hizmeti sunan emekçilere dayatılan fazla çalışma, angaryaya ve baskılara karşı bugün hizmet üretmiyoruz ve iktidarın halkın sağlığını hiçe sayan, sağlık çalışanlarını itibarsızlaştıran ve köleleştiren uygulamalara karşı mücadele edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyururuz."


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  Sendika

  ,

  Kamu

  ,

  Bugün

  ,

  Aile

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet

  ,

  Karşı