AK Parti Şırnak İl Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi

AK Parti Şırnak İl Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi
AK Parti Şırnak İl Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi
- Kongrede, AK Parti Şırnak İl Gençlik Kolları Başkanlığına Koluman seçildi

ŞIRNAK (AA) -  AK Parti Şırnak İl Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresinde başkanlığa Resul Koluman seçildi.

Parti binasında yapılan kongreye, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi ve AR-GE ve eğitim biriminden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Emrah Uzar, Gençlik Kolları MKYK Üyesi Mehmet Şerif Mahmutoğlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Aşan, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından konuşan eski İl Gençlik Kolları Başkanı Nihat Tekin, ise partinin kurucusu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye 'ye ivme kazandırdığını ve başkanlık görevini devretmenin sevincini yaşadığını belirtti.

Daha sonra konuşan İl Başkanı Aşan da, AK Parti'nin girdiği 9 seçimin hepsinde başarılı olmasının sebebinin millet sevdasından kaynaklandığını söyledi.

AK Parti'nin 13 yıllık iktidarında Türkiye'nin zenginleştiğini ve özgürleştiğini ifade eden Aşan, "AK Parti ülkede ileri bir demokrasiyi inşa etmek ve büyük, yeni Türkiye hedeflerine ulaşmak için durmadan yoluna devam etmektedir" dedi.

Türkiye'nin önünü kesmek isteyen güçlerin bütün gücüyle devrede olduğuna dikkati çeken Aşan, şöyle konuştu:

"Uluslararası şer güçleriyle ittifak içinde olan yerli birlikçileri, Türkiye'de oyunlarını sahnelemektedir. 7 Şubat darbe girişimi, Gezi olayları 17-25 Aralık darbe girişimleriyle istediklerini elde edemeyen bu güçler, 30 Mart ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde iş birliğine gittiler. Partimizin önünü kesmek istediler. Bunu Şırnak'ta da gördük. Ama sağduyulu halkımız, artık eski kumpasların işe yaramadığını sandıkta en güzel şekilde ders vererek, gösterdi. Türk-Kürt çatışmasını çıkaramayan bu güçler, bugün alevi sorunu oluşturmak için devredeler. Halkımız bu oyunlara gelmeyecektir ve yine 7 Haziran'da şer güçlerine en güzel cevabı verecektir."

Uzar ise, AK Parti'nin tüm Türkiye'yi kucaklamak için yola çıktığını ifade ederek, çözüm süreciyle birlikte gelen barışın güzelliğini herkesin idrak ettiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada, AK Parti Şırnak İl Gençlik Kolları Başkanlığına Koluman seçildi.

Koluman teşekkür konuşmasında, Şırnak'ta iyi ve güzel bir gençlik için çalışacaklarını ifade etti.