Avrupa Yetim-Der'den Şırnaklı muhtaçlara yardım

Avrupa Yetim-Der'den Şırnaklı muhtaçlara yardım
Avrupa Yetim-Der'den Şırnaklı muhtaçlara yardım
ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta, Avrupa Yetim-Der tarafından yardıma muhtaç kişiler için gönderilen nakdi yardımlar, 4 aileye teslim etti.Dernek...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta,  Avrupa Yetim-Der tarafından yardıma muhtaç kişiler için gönderilen nakdi yardımlar, 4 aileye teslim etti.

Dernek binasında, yardıma muhtaç ailelere gönderilen para yardımının teslimi töreninde konuşan Nuh Eğitim -Der Yardım Komisyonu Başkanı Zekeriya Tatar, Avrupa Yetim-Der'in belli dönemlerde Şırnak'taki yardıma muhtaç ailelere para gönderdiğini anlattı.

Avrupa Yetim-Der'e yardımları için teşekkür eden Tatar, "Hayırseverlerin ulaştırdığı bu yardımları, düzenli olarak dağıtıp, ailelerin hayır dualarını alıyoruz. 4 ailemizden biri sağlık sorunları nedeni ile çalışamaz durumdadır. Diğer 3 ailemizde ise eşleri vefat eden ve yetimleri bulunan bayanlarımız var. Şırnak'ta yardıma muhtaç çok insanımız var. Bizde gücümüz nispetinde bu yardımları dağıtmaya çalışıyoruz" dedi.

Yardım alan aileler adına konuşan Medine Taşar, eşinin vefat etmesinin ardından 7 yetime baktığını ifade ederek, "Allah bu yardımı yapan Avrupa Yetim-Der'e ve aracı olan Şırnak Nuh Eğitim- Der'den razı olsun. Dernek bize sahip çıkarak yardımlarda bulunuyor. Onlar nasıl bizi sahipleniyorsa Rabbimde onlara sahip çıksın" şeklinde konuştu.


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  Avrupa

  ,

  Para

  ,

  eğitim

  ,

  vefat