Başbakan Yardımcısı Arınç:

Başbakan Yardımcısı Arınç:
Başbakan Yardımcısı Arınç:
- "Bakmayın başkalarının şiddetine, baskısına, tehditlerine. Onlar koftur, milletin cesareti var, yüreği var. İnşallah seçmen sandıktan bu tehditlerinin karşılığını oy olarak verecektir. Bu seçimde halkı tehdit edenler korkaktır" - "Hala terör, şiddet yanlısı olanlar varsa hala insanımızı baskı altına alıp tehditle oy almak ve taraftarlığını sağlamak isteyenler varsa buna izin vermeyiz"

ŞIRNAK (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bakmayın başkalarının şiddetine, baskısına, tehditlerine. Onlar koftur, milletin cesareti var, yüreği var. İnşallah seçmen sandıktan bu tehditlerinin karşılığını oy olarak verecektir. Bu seçimde halkı tehdit edenler korkaktır" dedi.

Arınç, Şırnak'taki temasları kapsamında bir otelde sivil toplum kuruluşlarıyla basına kapalı görüştü.

Daha sonra Sanat Sokağı'nda esnafla bir araya gelen Arınç, AK Parti Şırnak milletvekili adayı Arslan Tatar'ın seçim bürosunu ziyaret etti.

Burada partililere hitaben konuşan Arınç, seçimlere kısa bir süre kaldığını hatırlatarak, milletin AK Parti'yi 2011 seçiminde olduğu gibi yeniden iktidar yapacağına inandığını söyledi.

Arınç, halkın AK Parti'den memnun olduğunu, Şırnak'ta da başarılı bir seçim geçireceklerini düşündüğünü ifade etti.

"Şırnak destan yazacak. Şırnak gerçekten Şehri Nuh ise yani Nuh Peygamber'in size göre manevi hediyesi ise bizim burada AK Parti olarak çok iyi bir sonuç almamız lazım" diyen Arınç, şunları dile getirdi:

"Bakmayın başkalarının şiddetine, baskısına, tehditlerine. Onlar koftur, milletin cesareti var, yüreği var. İnşallah seçmen sandıktan bu tehditlerinin karşılığını oy olarak verecektir. Bu seçimde halkı tehdit edenler korkaktır. Bir zamanlar milleti korkutmak için sokaklardan tanklar yürütülüyordu. Ancak millet henüz 15 aylık olan AK Parti'yi iktidar yaptı."

- "Ben Kürtleri seviyorum"

Milletin elini vicdanına koyarak, anasının ak sütü gibi helal oylarını kullanacağını anlatan Arınç, herkesin gönlünden geçene oy vermesi gerektiğini belirtti.

Arınç, baskı ve tehditle hareket edilmesine gönüllerinin razı olmadığını dile getirerek, şöyle dedi:

"Neyi kastettiğimi çok iyi biliyorsunuz. Şırnak, Cizre, Beytüşşebap, İdil ve Güçlükonak'tayız. Kimin ne yaptığını az çok biliyoruz. Ama buranın milleti şereflidir, cesurdur. Allah'ın izniyle kararını vermişse onu bu kararından kimse döndüremez. Bunun içindir ki  Türkiye 'nin her tarafını dolaşıyoruz. Ben Kürtleri seviyorum, onlar benim kardeşimdir. Onlar da beni seviyorlar ve birbirimize güveniyoruz."

Arınç, Hükümet olarak Şırnak'a çok hizmetler yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini vurgulayarak, bölgede okulların, hastanelerin ve barajların hizmete sunulduğunu, bölgeye ayrıca tarım ve hayvancılık için destek verildiğini belirtti.

- "Tehditle oy almak isteyenler varsa buna izin vermeyiz"

Şırnak'taki Şerafettin Elçi Havalimanı sayesinde kente Ankara 'dan 1 saat 20 dakikada ulaşmanın mümkün olduğuna işaret eden Arınç, şunları dile getirdi:

"Bölgedeki havalimanlarına memleketin demokrasisinde ve insan haklarında adı geçen kişilerin isimleri verildi. Selahaddin Eyyubi de bunlardan biridir. Kudüs fatihidir. Türklerin de Kürtlerin de en büyük kahramanıdır. Ağrı'daki havalimanına, 'Ahmed-i Hani' adını verdik. Bugüne kadar Ahmed-i Hani, Mem-u Zin ismini zikretmek, kitaplarını ve TRT Kurdi'de dizilerini yayınlamak, kimsenin aklına gelmezdi. Bunlar bu dönemde oldu. Kürtçe konuşuyoruz, yazıyoruz, siyasi propaganda da yapıyoruz. Kürtçe okullarımızda seçmeli ders oldu. Bunlar bizim dönemimizde oldu, hiç kimse bunu inkar edemez."

"Hala terör, şiddet yanlısı olanlar varsa hala insanımızı baskı altına alıp tehditle oy almak ve taraftarlığını sağlamak isteyenler varsa buna izin vermeyiz" ifadelerini kullanan Arınç, seçim sandıklarının güvenliği için gerekli tedbirlerin alındığını, bu konuda endişe duyulmaması gerektiğini kaydetti.

- "Bu seçimde en büyük bombayı Şırnak patlatacak"

Arınç, oy kullanırken bütün meselenin vicdana kaldığına dikkati çekerek, AK Parti'nin eski gücünden daha fazla güçle Şırnak'ta kazanacağı yönündeki inancını dile getirdi.  

Seçim gecesi gözünün Ankara ve İstanbul 'da değil Şırnak'ta olacağına işaret eden Arınç, "Allah'ın izniyle bu seçimde en büyük bombayı Şırnak patlatacak. Şırnak'tan gelen sonucu bekleyeceğiz. Hepimiz büyük bir sevinçle ayağa kalkıp Şırnak'ı alkışlayacağız. Buna inanıyorum. Şırnak'ta başka türlü olamaz" şeklinde konuştu.

- "Yarıda kalan işlerimizi tamamlayacağız"

Büyük alimlerin ve kahramanların memleketi olan Şırnak'ın böyle bir sonuç vereceğini düşündüğünü aktaran Arınç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Herkesi sandığa götürelim ama rica ederek. 'Ne olur oyunu kullan, oyunu milletten yana kullan, Şırnak'tan yana kullan, çözümden yana kullan'. Bu hükümet olmazsa bunların hiçbiri olmaz. 13 senede 100 sene yapılamayan işleri yaptık. İnşallah daha da yapacağız. Yarıda kalan işlerimizi tamamlayacağız. Bizi destekleyen bir kişi bile olsa Şırnak bizim için değerlidir."